SOVA przyleciała do Tarnowa. Relacja z koncertu Mikromusic

Zostałem totalnie zaskoczony – tak najkrócej mogę opisać to, co przeżyłem na koncercie zespołu Mikromusic, który zawitał do Tarnowa, by promować swój trzeci studyjny album zatytułowany „SOVA” – pisze Mateusz Kołodziej, dzieląc się wrażeniami po występie wrocławskiej formacji. Zapraszamy do sprawdzenia relacji z imprezy.

Zostałem totalnie zaskoczony – tak najkrócej mogę opisać to, co przeżyłem na koncercie zespołu Mikromusic, który w ostatni piątek lutego 2011 roku zawitał do Tarnowa, by promować swój trzeci studyjny album zatytułowany „SOVA”. I właśnie owa „SOVA” okazała się absolutnie różna od tego, jak wcześniej była przeze mnie postrzegana. Materiał z płyty, której najlepiej słuchało mi się przy herbacie, przedstawiony został publice od tej bardziej energicznej strony. Muzyka Mikromusic pulsowała, w powietrzu czuć było ten groove, który sprawił, że głowa, nogi i ręce podrygiwały przy każdym uderzeniu w klawisze, struny gitar i bębny.

Podzielony na dwie części występ był dużą dawką muzyki na wysokim poziomie. Koncert pokazał, że mylnym jest przeświadczenie, że Mikromusic to wyłącznie wokalistka Natalia Grosiak. Owszem, liderka to bardzo mocna karta w tej talii, jednak występ udowodnił, jak bardzo ważnym elementem układanki są muzycy współtworzący zespół. Ich trwające często nawet po kilka minut solowe popisy dawały ewidentnie dużą radość zarówno im, jak i ludziom przybyłym na koncert.

Mikromusic na scenie

Mikromusic promując swój najnowszy album nie zapomniał także o wcześniejszych dokonaniach. Efektem tego było przypomnienie piosenek starszych, jak chociażby „Dobrze jest” oraz ” Kardamon i pieprz”. Co warte zaznaczenia, wszystkie kompozycje – i te z październikowego krążka, i te znajdujące się na dwóch poprzednich płytach – zostały pozytywnie przyjęte przez publikę.

Zespół, który wystąpił w Tarnowie w składzie: Dawid Korbaczyński (gitara), Robert Szydło (bass), Robert Jarmuzek (instrumenty klawiszowe), Adam Lepka (trąbka), Łukasz Sobolak (perkusja) oraz Natalia Grosiak (wokal), pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i przeświadczenie, iż „SOVA” w wersji live szybuje wyżej niż na płycie. (Mateusz Kołodziej)

Zapraszam także do sprawdzenia zdjęć oraz filmów wideo z koncertu.

WYWIAD Z NATALIĄ GROSIAK || FOTO || WIDEO

One Comment

  1. Agnieszka

    racja! bujało głową mocno. chcę więcej takich koncertów. :) :) i przypominam, że Mikromusic dzisiaj w radiowej Trójce też na żywo.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.