Zmarł Bogusław Wojtowicz

Na blogu do poniedziałku miały nie pojawiać się nowe wpisy, jednak musimy przerwać milczenie. Dotarła właśnie do nas bardzo przykra wiadomość. Otóż dziś, tj. 23 grudnia, po ciężkiej chorobie zmarł dyrektor BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie, pan Bogusław Wojtowicz.

Odszedł od nas aktor, animator kultury, propagator muzyki jazzowej, człowiek, który w trakcie swojej pracy współpracował m.in. z takimi tuzami, jak: Tomasz Stańko, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Prażmowski, Adam Pierończyk, Stanisław Sojka, Tomek Sikora oraz zespół Ziyo, którego był również menadżerem. Miał wielkie zasługi dla kultury i to nie tylko tarnowskiej (od 1998 roku pełnił funkcję dyrektora miejscowego BWA). Doceniany i nagradzany wielokrotnie. Człowiek na straży kultury, który o sztukę zadba teraz w tym innym, lepszym świecie.

One Comment

  1. Mateusz "Axun" Kołodziej

    Dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pogrzebie p. Wojtowicza:

    Uroczystości pogrzebowe Bogusława Wojtowicza, dyrektora BWA, rozpoczną się w czwartek, 30 grudnia, o godzinie 13.00 żałobną Mszą Św. sprawowaną w tarnowskiej Katedrze. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 15.00 na cmentarzu komunalnym w Krzyżu. (za: tarnow.net.pl)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.