Art Fest 2010 – tarnowski festiwal sztuki już za miesiąc

Już za miesiąc w Tarnowie zainaugurowana zostanie kolejna edycja Tarnowskiego Festiwalu Sztuki Art Fest 2010. W dniach pomiędzy 26 listopada a 11 grudnia na terenie miasta odbywać będą się wystawy, wernisaże, warsztaty, spotkania z twórcami oraz koncerty. Wszystko dzięki organizatorom z Biura Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie.

26 listopada (piątek), godz. 18.30, Galeria Miejska, Rynek 4
Wernisaż wystawy fotografii grupy artystycznej „Łódź Kaliska”

„Łódź Kaliska’’ to awangardowa grupa artystyczna, która powstała w Łodzi w 1979 roku. W jej skład wchodzą: Marek Janiak, Andrzej Kwietniewski, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik i Makary, czyli Andrzej Wielogórski. Artyści tworzą fotografię inscenizowaną oraz organizują prowokacyjne happeningi. Od początku lat 80. XX wieku artyści tworzyli „Kulturę Zrzuty”, później „Kulturę Żenującą”. W 1989 roku grupa zmieniła nazwę na „Łódź Kaliska Muzeum’’, a celem ich działań artystycznych nadal pozostaje permanentna zabawa.

26-27 listopada (piątek-sobota), godz. 10.00-15.00, MCK
Warsztaty dziennikarskie, które poprowadzą dziennikarze Programu III Polskiego Radia
: Małgorzata Maliborska (temat: „Media informacyjne’’) i Dariusz Bugalski (temat: „Laboratorium radiowe’’)
Koszt uczestnictwa: 50 zł (2 grupy)
Szczegóły i zapisy: MCK: tel. 14 6331052, e-mail: sekretariat@mck.tarnow.pl, ul. Traugutta 1.

Małgorzata Maliborska – dziennikarka, od 1991 roku przygotowuje oraz przedstawia „Serwis Trójki’’.
Dariusz Bugalski – dziennikarz, prezenter radiowo-telewizyjny, filmolog, poeta, pisarz. W Trójce od 2001 roku

Tomasz Sikora

26-27 listopada (piątek-sobota), godz. 10.00-15.00, Galeria Miejska, Rynek 4
Warsztaty fotograficzne II stopnia. Prowadzący: prof. Wojciech Prażmowski, Tomasz Sikora, Andrzej Świetlik.

Koszt uczestnictwa: 70 zł (3 grupy).
Szczegóły i zapisy: biuro Galerii Miejskiej: tel. 14 6888820, e-mail: biuro@gm.tarnow.pl, Rynek 9, II piętro.

Wychodząc naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu tarnowskiej młodzieży fotografią artystyczną postanowiliśmy w ramach Festiwalu po raz kolejny wciągnąć tarnowskich młodych twórców w przygodę z fotografią pod okiem trójki czołowych polskich fotografików.

Wojciech Prażmowski – wybitny przedstawiciel nurtu fotografii kreacyjnej, odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis. Zwolennik tradycyjnych technik fotograficznych. Wykładowca m.in. łódzkiej „Filmówki’’.
Tomasz Sikora – dzieli swoje życie między Polskę i Australię. Pracuje dla największych agencji reklamowych. Poza wykładami w szkołach fotograficznych angażuje się w idee Galerii Bezdomnej, której jest pomysłodawcą. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii.
Andrzej Świetlik – współtwórca „Łodzi Kaliskiej’’. Specjalizuje się w fotografii portretowej i kreacyjnej. Wykładowca ASP w Poznaniu. Współzałożyciel Galerii Bezdomnej.

27 listopada (sobota), godz. 17.30, Restauracja Tatrzańska, ul. Krakowska 1
Promocja książki z poezjami Dariusza Bugalskiego.

3 grudnia (piątek), godz. 19.00, MCK
Wielcy twórcy polskiego plakatu – Rosław Szaybo – wernisaż wystawy plakatów i spotkanie z artystą

Rosław Szaybo – wybitny grafik, zajmuje się grafiką projektową (plakaty, okładki płyt, projekty książek), ilustracją, fotografią, wystawiennictwem, a także rysunkiem satyrycznym. Jest wykładowcą fotografii w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród i wyróżnień.

Giulia y Los Tellarini (fot. Mariano Herdera)

3 grudnia (piątek), godz. 19.00, MCK
Koncert Giulia y Los Tellarini

Płyta „Eusebio” trafiła w ręce reżysera i scenarzysty Woody’ego Allena, który zachwycił się tą muzyką i wykorzystał ją w ścieżce dźwiękowej swojego filmu „Vicky Cristina Barcelona”. Utwór pt. „Barcelona” stał się motywem przewodnim filmu. Również w swoim najnowszym filmie pt. „You Will Meet a Tall Dark Stranger” reżyser wykorzystał utwór z repertuaru zespołu Giulia y Los Tellarini.

10 grudnia (piątek), MCK
Tomek Sikora „Chopin” – otwarcie wystawy fotografii

Tomasz Sikora – jeden z najbardziej aktywnych i interesujących polskich fotografików. Pracuje dla największych agencji reklamowych. Poza wykładami w szkołach fotograficznych angażuje się w idee Galerii Bezdomnej, której jest pomysłodawcą. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Wystawa wpisuje się w obchody Roku Chopinowskiego.

11 grudnia (piątek), godz. 18.00, MCK
Koncert „Chopin” zespołu Motion Trio

Motion Trio – akordeonowe trio założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. W skład zespołu wchodzą również Marcin Gałażyn i Paweł Baranek (tarnowianin). Są ewenementem na europejskim i światowym rynku muzycznym. Wykonując własną muzykę Motion Trio zmienia oblicze akordeonu. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing” z udziałem zespołu Motion Trio zdobył nagrodę Srebrnego Lwa na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Więcej informacji na stronie gm.tarnow.pl.

Organizatorem imprezy jest Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie (Rynek 9, 33-100 Tarnów). Współorganizatorem Festiwalu jest Mościckie Centrum Kultury. Sam projekt sfinansowany został z budżetu Województwa Małopolskiego, Miasta Tarnowa. Inicjatywę wsparli również sponsorzy: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (sponsor główny) oraz Azoty Tarnów S.A. Partnerem Festiwalu została restauracja Tatrzańska.

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.