Pięć lat projektu AxunArts!

Dzisiaj, 27 sierpnia, projekt AxunArts obchodzi pięciolecie. Już jutro, w sobotę, 28 sierpnia (w tym roku ze względu na różne okoliczności dzień oficjalnego świętowania został przełożony właśnie na sobotę), zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w urodzinowych konkursach, jakie odbywać będą się na łamach blogu. Dzisiaj natomiast parę zdań o projekcie powiedzieli ci, którzy go tworzą: Agata, Grzesiek, Marcin i na koniec ja.

Agata Kozłowska:

Współpraca z AxunArts to sama przyjemność. Choć moja nie trwa jeszcze nawet roku, to z pewnością mogę to powiedzieć. Wszystko odbywa się łatwo, sprawnie, szybko i w miłej atmosferze. Nigdy żaden mój tekst nie został odrzucony, czy kategorycznie zmieniony. Serwis umożliwił mi rozwijanie się jako dziennikarz muzyczny. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wszystkim serdecznie polecić tę stronę.

Grzesiek „Biedron” Noszczyk:

Axunarts to projekt, który otworzył mi oczy na muzykę. W momencie gdy zaczynałem go czytać, zacząłem również dla niego pisać i zrzuciłem jarzmo true-polsko-hiphopowego-słuchacza. Dzięki AxunArts w moich głośnikach zawitały projekty od Ani Dąbrowskiej do Cypress Hill, od Chaki Khan do Sistars i tak dalej. Blog Mateusza, dał mi również wiele motywacji (właściwie 50% – drugie 50% to klasyczny manifest hip-hopowy) do kupowania płyt. Plany? Nie chcę o nich pisać, bo może nic z tego nie wyjść, a wtedy będę niekorzystnie rozliczony z rzeczy, których nie zrobiłem. Mam nadzieję, że będzie mi dane pisać dalej, że znajdę czas, że Ax dalej będzie tego chciał.

Marcin Pazdrąg:

To już 5 lat?! Nie wiedziałem, że pomagam tworzyć tak długoletni projekt. Wstępując do ekipy AxunArts zrobiłem duży krok na przód. Moje teksty czyta duża liczba osób, a co za tym idzie – jestem non stop pod ostrzałem krytyków. Współpraca z Mateuszem układa się znakomicie. Piszę kiedy chcę, co chcę i co najważniejsze, jak już to robię, to robię to z dużą przyjemnością. Tak sobie myślę… skoro to już 5 lat, to kto wie, może następny jubileusz będziemy świętować w redakcyjnym gronie w jakimś biurowcu na 10 piętrze? Oby, tego życzę wszystkim, którzy chodź trochę przyczynili się do rozwoju AxunArts. Kupujcie polskie rap płyty, piątka!

Mateusz „Axun” Kołodziej:

O tym, jak to było 27 sierpnia 2005 roku o godzinie 18:11, a więc w momencie zakładania forum muzycznego, dla którego blog początkowo był jedynie uzupełnieniem, pisałem już przy okazji świętowania trzecich i czwartych urodzin. Nie będę się powtarzał, bo to byłoby chyba nudne. Dzisiaj, na dwa dni przed obchodzeniem kolejnego jubileuszu, pozwolę sobie jedynie na takie oto słowa: dziękuję, że czytacie; dziękuję, że komentujecie; dziękuję, że piszecie, chwalicie i wytykacie błędy; dziękuję, że jesteście z nami. Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju blogu, a szczególnie osobom aktualnie na nim publikującym (w kolejności alfabetycznej): Agacie, Grześkowi, Marcinowi, Mateuszowi i Wojtkowi – dziękuję także z całego serca. Do tego, pomimo że oficjalnie nie ma ich wymienionych wśród członków Ekipy – Justyna (dziękuję za współpracę z ramienia „Ad Astry”), Marcin, zwany też Zeńkiem (dziękuję za wielkie ułatwienia w dotarciu do wielu miejsc i postaci).

Jak zawsze ciepłe słowa kieruję do ludzi lepszych ode mnie, którzy w blogowych poczynaniach idą w pierwszym szeregu: Dawid, pan Andrzej (wiem, że mogę na ty, ale to z wielkiego szacunku do Twojej osoby i dziennikarstwa, jakie prezentujesz), Amanda, Winylowa ekipa (tak, czytuję Was namiętnie), Maciej aka Litosław, Jacek (wracaj do pisania!) i wszystkich, których pominąłem, a czują, że powinienem ich wymienić.

Zbicie naprawdę szczerej piątki i pozdrowienia należą się także każdemu muzykowi, który zgodził się na rozmowę z nami. Wszystko to miało niebywały wpływ na nasz rozwój. Dziękuję w ogóle wszystkim muzykom na całym świecie – dzięki temu co robicie, mam o czym pisać.

Na sam koniec poproszę wszystkich, niczym Zip Skład, o podniesienie rąk i zrobienie wiktorii – znaku zwycięstwa, a w tym roku także symbolu rzymskiej piątki oznaczającej pięciolecie projektu AxunArts.

PS: Przepraszam, że się aż tak rozpisałem.

12 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.