AxunArts poleca: Nienvox – „My Hand Makes Circle in the Sunset Air”

Pragnę poinformować, iż blog AxunArts nawiązał współpracę z nowo powstałym netlebelem Export. Owocem tego jest patronat nad wydawnictwem „My Hand Makes Circle in the Sunset Air” autorstwa rosyjskiego muzyka znanego (lub części z Was nieznanego) pod ksywką Nienvox.

Kim jest Nienvox? To muzyk pochodzący z Jekaterynburga (dla niezorientowanych – rosyjskie miasto, czwarte pod względem ludności, położone w południowej części kraju, pod stokami Uralu), który na niezależnej scenie obecny jest od końca 2008 roku. Pomimo tak krótkiego stażu, Nienvox zdążył zjednać sobie rzeszę sympatyków na całym świecie, czego dowodem może być fakt wydania pięciu mini albumów w barwach netlabeli z różnych części globu – Bump Foot (Japonia), Pop Errors Gallery (Rosja) i Dusted Wax Kingdom (Bułgaria).

Systematyczna praca, kooperacja z 813 oraz udziały na licznych składankach (m.in. kompilacji „Jazzy Puzzle”, nad którą patronat objął AxunArts) sprawiły, że Nienvox jest aktualnie jedną z najciekawszych postaci na niezależnej scenie muzycznej. Po ponad półrocznej przerwie muzyk wraca i jednocześnie otwiera działalność nowego netlabelu Export (www), z którym blog AxunArts nawiązuje oczywiście ścisłą współpracę.

Jak czytamy w oficjalnej notce prasowej, epka „My Hand Makes Circle in the Sunset Air” przenosi słuchaczy w klimat osiedlowego blokowiska, gdzie pośród zimnych, surowych tonów odnajdujemy ciepłą melodię ogniska domowego, przenikniętą odrobiną obcości i tajemnicy miejskich odgłosów. Wszystko w rytm chilloutowych rytmów, które koją naszą duszę i pozwalają oderwać się od przepełnionego stresem życia codziennego.

Poniżej tracklista materiału, jego okładka (którą zdobi zdjęcia autorstwa Beaty Rokity) oraz bezpośredni link do paczuszki z plikami mp3.

1. „The Picturewalk”
2. „Mind Window”
3. „My Hand Makes Circle in the Sunset Air”
4. „Round Wave”

ŚCIĄGNIJ / DOWNLOAD


Istnieje także możliwość darmowego odsłuchu całego materiału na profilu MySpace muzyka.

Oprócz AxunArts, patronat nad epką objęli także: popkiller.pl, uwolnijmuzyke.pl i goodnetlabels.blogspot.com.

Export to netlabel, który prezentuje to, co prawdziwe i nowatorskie w muzyce młodego pokolenia. Jak mówią sami o sobie: – „Staramy się zapewnić powiew świeżości we współczesnym hip-hopie i progres w szeroko pojętym jazzie i muzyce elektronicznej. Wszystko to na niezależnym gruncie i w darmowej formie.”

Artyści wydający w Exportcie nie są znani szerszemu gronu słuchaczy, albo dopiero stawiają pierwsze oficjalne kroki, ale wszyscy oni mają coś do zaprezentowania i wyróżniają się na niezależnej scenie. – „Mamy nadzieje, że przekonacie się o tym sami, przeglądając katalog albumów i przesłuchując nasze propozycje” – dodaje na sam koniec jeden z przedstawicieli zespołu netlebelu.

Export Label – strona www.

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.