Zespół T.Love sponsorem… klubu piłkarskiego

Tak, to nie żart. W środę, 12 maja, lider grupy T.LoveMuniek Staszczyk odbył kilkugodzinną wizytę w Tarnowie, której celem było przekazanie sprzętu sportowego dla młodych piłkarzy miejscowej Unii. Pomocą objęci zostali chłopcy z rocznika 1996, którzy od rundy wiosennej w rozgrywkach ligowych występują pod nazwą Unia T.Love Team 1996 Tarnów. W dalszej części wpisu możliwość sprawdzenia wywiadu z wokalistą oraz krótka relacja z całej uroczystości.

Sytuacja finansowa sekcji piłkarskiej Unii Tarnów od jakiegoś już czasu nie jest, rzekłbym, najlepsza. Z wielkimi problemami do rundy wiosennej przystąpili seniorzy, grający aktualnie w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej (aktualnie miejsce 7.). Brak środków na cele sportowe i pusta klubowa kasa odbiły się także na najmłodszych zawodnikach biegających z Jaskółką na piersi. Brak pieniędzy nie wpływał wprawdzie na wynik sportowy, jednak brak takich rzeczy, jak sprzęt treningowy, koszulki czy buty do gry nie działał na trampkarzy motywująco. Pomocną dłoń w tej trudnej chwili wyciągnęli do tarnowskiego klubu muzycy warszawskiego zespołu T.Love, którzy wsparli go finansowo.

Muniek z pamiątkową koszulką Unii Tarnów (fot. Paweł Topolski / tarnow.pl)

„Jest drużyna, nie mają w ogóle pieniędzy na trampki, na koszulki. Ja jestem mocno związany emocjonalnie z piłką i nie mogę patrzeć spokojnie na tych naszych starych kopaczy. Trzeba młodym pomóc” – argumentował swoją decyzję Muniek zaraz po uroczystości, dodając z uśmiechem na twarzy, że to bardzo miłe uczucie mieć swój klub piłkarski. Pełny wideo wywiad z wokalistą możecie sprawdzić tutaj.

Swojej radości z pozyskania takiego sponsora nie kryli również młodzi piłkarze. „Jesteśmy z mniejszego miasta w Polsce. Są przecież większe – Warszawa, Kraków, ale wybrał akurat nas i cieszymy się z tego powodu” – powiedział Patryk Urasiński, pełniący funkcję kapitana zespołu. „W imieniu swoim, jak i Zespołu Szkół Sportowych, rodziców, naszym, chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować” – dodał trener Mariusz Pikul. Rozmowa z trampkarzami oraz ich trenerem dostępna jest w tym miejscu.

Poniżej prezentujemy także krótką wideo relację z przekazania sprzętu sportowego oraz spotkania uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie z Muńkiem.

Filmy wideo pochodzą ze strony zksunia.tarnow.pl.

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.