Polecane płyty (21.03.2010)

Polecana trójka na najbliższy tydzień to: Stacy Kent „Raconte-moi”, składanka „Kronika 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej” oraz składanka „New Wave”. Są to płyty, obok których nie możecie przejść obojętnie. I nie jest ważne to, czy na co dzień słuchacie techno, klasyki czy popu. Jeśli doceniacie wartościową muzykę, musicie znać te krążki – i to nie tylko z tytułu.

Stacy Kent „Raconte-moi”
Kent powraca do klasyki francuskiej muzyki odkrywając na nowo utwory twórców takich jak Barbara, Paul Misraki, Georges Moustaki, Henri Salvador, Michel Jonasz, Keren Ann i Benjamin Biolay. Oprócz tego wokalistka zawarła na płycie oryginalne utwory młodych, utalentowanych muzyków: Claire Denamur, Pierre-Dominique Burgaud oraz Emilie Satt, których debiutancki singiel stanowi piosenka “La Vénus du mélo”. Czy to jazz czy francuska chanson? Na tej płycie Stacey Kent po raz kolejny burzy podziały pomiędzy gatunkami odciskając własny ślad muzyczny z gracją i wrodzonym wyczuciem. (źródło: EMI Music)

Składanka „Kronika 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej”
Muzyczna Kronika Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Składa się na nią kilkanaście utworów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów biorących udział w tegorocznym, 31. PPA. Część repertuaru ma charakter przedpremierowy – pojawi się na krążku wcześniej niż można go będzie usłyszeć na żywo. Wśród wykonawców: Wojciech Waglewski, Pustki, Amanda Palmer, Inga Liljeström, Tymon Tymański, The Magnets i inni. Kronika Przeglądu Piosenki Aktorskiej wydawana na CD ma już swoją ponad 10-letnią tradycję. Wpisała się w pejzaż polskiego rynku fonograficznego jako jedna z najbardziej prestiżowych serii wydawniczych. Coroczne edycje mają przed sobą jeden cel – jak najdokładniej przedstawić pewien moment i miejsce w muzycznej przestrzeni; zamknąć kalejdoskop barwnych osobowości na jednym krążku. (źródło: Merlin)

Składanka „New Wave”
Prezentujemy album z historią w tle – „New Wave”. Dla wszystkich pamiętających szalone lata 80., termin ten nie jest obcy. Wręcz przeciwnie, „New Wave” to kawałek ich życia i kamień milowy w muzycznych podróżach. Pozostali bardzo szybko przekonają się, że Nowa Fala to nie relikt minionej epoki, a jak najbardziej aktualne brzmienia, które każdego dnia możemy usłyszeć w radiach. Podwójny album „New Wave” zawiera 38 starannie wyselekcjonowanych utworów, w których dziedzictwo złotej ery punk rocka spotyka się z nową, postpunkową i popową wrażliwością. Classix Nouveaux, Simple Minds, Ultravox, Soft Cell, The Human League, Billy Idol, Blondie czy Tears For Fears zabiorą słuchaczy w podróż do tamtych lat i pokażą, że powrót do korzeni wcale nie musi być nudny! (źródło: My Music)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.