Pieniądze wydaję na… #3: Rap razy dwa, metal i mieszanka

Wyprzedaż muzycznych zbiorów jednej z firm fonograficznych pozwoliła mi na uzupełnienie kolekcji o ciekawe płyty, których nie posiadałem jeszcze w formie fizycznej. Oprócz tego zaopatrzyłem się w album, który w moim prywatnym rankingu znajduje się bardzo wysoko, jeśli chodzi o najlepsze krążki 2009 roku. Pieniądze wydałem na…

Wiadoma sprawa – rap, to ten gatunek muzyczny, którego słucham w swoim życiu najwięcej. W ubiegłym tygodniu kolekcję płyt uzupełniłem o dwa tytuły: jeden polski, drugi zagraniczny, jeden sprzed lat kilku, drugi sprzed roku. Są to: druga płyta grupy 2cztery7 „Spaleni innym słońcem”, czyli powiew kalifornijskiego brzmienia ze stolicy środkowoeuropejskiego państwa, jakim jest Polska. Cieszę się z tego zakupu, gdyż muzykę warszawskiej formacji lubię i cenię. Płyta może w całości nie jest produktem bardzo dobrym, jednak słucha się jej dość dobrze. Teraz mogę robić to z oryginalnego nośnika.

Bo fanem się po prostu jest…

Z oryginału słuchał będę również płyty supergrupy La Coka Nostra„A Brand You Can Trust”. Niby te same kawałki, ale radość z posiadania nawet skromnie wydanej oryginalnej płyty, to uczucie zupełnie inne, niż to, towarzyszące słuchaniu mp3.

Trochę „po bandzie”, bo korzystając z promocji, udało mi się nabyć płytę polskiej metalowej formacji Testor. Album nosi tytuł „Next Stop Insanity” i wydany został w 2008 roku. Trochę głupio się przyznać, ale jako fan grupy powinienem zaopatrzyć się w album już w dniu jego premiery, a nie czekać na jakieś okazje… Mea culpa.

Na koniec zostawiam sobie największy muzyczny rarytasik (oczywiście moim zdaniem). Jest nim płyta „Karimski Club” formacji noszącej tę samą nazwę. Grupa pod wodzą znanego z Voo Voo basisty Karima Martusewicza w 2007 roku oddała w nasze ręce płytę niesamowicie różnorodną, na której znajdziemy elementy nu-jazzu, drum’n’basse, r’n’b, francusko-, portugalsko- i anglojęzyczny rap oraz polskie akcenty w postaci gościnnych występów m.in. Marii Peszek i Wojtka Waglewskiego.

„Karimski Club” i „Spaleni innym słońcem”

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.