Zapowiedź: Art Fest 2009 w Tarnowie (26.11 – 18.12.2009)

Od kilku dni na głównej stronie blogu widnieje logo-zapowiedź szeregu imprez kulturalnych, jakie w najbliższym czasie odbywać będą się w moim mieście, jakim jest Tarnów. Mowa oczywiście o Art Fest 2009 – festiwalu sztuki organizowanym przez Galerię Miejską w Tarnowie. Mimo że na AxunArts piszę o głównie muzyce, postanowiłem poświęcić jednak trochę miejsca dla tak istotnego wydarzenia.

Wszystko za sprawą tego, iż gazeta studencka „Ad Astra”, której jestem redaktorem, zaangażowała się w promocję festiwalu, przez co spadły na nas i korzyści, i pewne obowiązki. Jednak ja nie o tym…

Art Fest w tym roku organizowany jest po raz szósty. Z roku na rok festiwal przybiera coraz większych rozmiarów, a jego wydźwięk artystyczny staje się coraz donioślejszy. Imprezy wchodzące w jego skład w latach poprzednich były namiastką tego, co czeka nas tak naprawdę teraz. Na przełomie listopada i grudnia 2009 roku Tarnów odwiedzi 19 niezależnych podmiotów artystycznych pałających się wieloma dziedzinami sztuki (muzyka, fotografia, teatr, film i malarstwo). I tak, przykładowo, już pierwszego dnia w Galerii Miejskiej będziemy mieli okazję uczestniczyć w wystawie fotografii Wojciecha Prażmowskiego, a na scenie Mościckiego Centrum Kultury posłuchać grup Voo Voo i Haydamaky. Kilka dni później swoje zdjęcia pokaże Tomek Sikora, a w popularnej tarnowskiej kawiarence Tatrzańska zagra Susan Weinert wraz z zespołem. Zresztą co ja będę tak pisał – poniżej dokładny plan tegorocznego Art Festu (aby zobaczyć w pełnych rozmiarach, kliknij w poniższą grafikę).

Wstęp na większość z w/w imprez wchodzących w skład tarnowskiego festiwalu sztuki jest darmowy. Płatne są jedynie: koncert grup Voo Voo i Haydamaky (bilety 35/45 złotych), spektakl „Antygona w Nowym Jorku” (30 złotych), imprezy w dniu 5.12 z udziałem m.in. Janusza Głowackiego, Małgorzaty Braunek (w MCK – 90/70 złotych; w Kawiarni Tatrzańska – 50 złotych) oraz koncert jazzowy w dniu 11.12 (25 złotych).

Jeśli jesteś zainteresowana/y programem tegorocznego Art Festu zapraszam do pobrania go – klik!

Mam nadzieję, że wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic nie muszę namawiać do udziału w tej imprezie kulturalnej. Ja, o ile nie stanie się nic nieprzewidzianego, będę starał się być na większości imprez (każdej imprezie?) odbywającej się w ramach Art Festu 2009. To co, do zobaczenia?

Organizator:
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie, Rynek 9
gm.tarnow.pl
tel.: +48 146888820
e-mail: biuro@gm.tarnow.pl

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.