Mercury Prize przyznana. Moja faworytka wygrywa!

Wczoraj późnym wieczorem poznaliśmy laureata tegorocznej Mercury Prize – nagrody przyznawanej dla artysty z Wielkiej Brytanii i Irlandii, który w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy nagrał najlepszy album. W tym roku statuetkę oraz 20 tys. funtów zgarnęła Speech Debelle.

Pochodząca z Londynu raperka otrzymała wyróżnienia za debiutancki album „Speech Therapy”. Jego recenzję na blogu możecie sprawdzić tutaj.

Specjaliści wchodzący w skład jury uzasadnili swój wybór, nazywając artystkę „wyjątkowym nowym głosem w brytyjskim hip hopie, silnym, ciepłym i refleksyjnym”. Nic dodać, nic ująć.

Speech Debelle (fot. mirror.co.uk)

Speech Debelle zostawiła za plecami m.in. takie nazwiska jak La Roux, Florence And The Machine (która uważana była za główną faworytkę) oraz Friendly Fires.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.