Pjus oddaje cześć bohaterom Plutonu Głuchoniemych

Zbliża się 65. rocznica Powstania Warszawskiego. Pjus postanowił oddać cześć bohaterom Plutonu Głuchoniemych, którzy także brali udział w walkach. Wszystkiemu smaczku dodaje fakt, iż raper niedawno przeszedł operację, dzięki której ponownie może słyszeć.

„Głośniej od bomb”, bo tak nazywa się utwór, inspirowany jest historią i poświęcony bohaterom Plutonu Głuchoniemych, który walczył w Powstaniu Warszawskim. Oprócz oczywistego przesłania, jest on także pierwszym krokiem w promocji solowej płyty Pjusa, zatytułowanej „Life After Deaf”. Jej premierę przewidziano na jesień tego roku (więcej info pod tym linkiem). Piosenki możecie w całości posłuchać poniżej.

A co o całym przedsięwzięciu, jakim było nagranie takiego kawałka, mówi sam wykonawca? Przekonajcie się sami.

Nie jestem neofitą, „entuzjastą” pamięci o Powstaniu od wczoraj, a od 10 lat aktywnie, na różne sposoby, dbam o Warszawę, krwawe, niezwyciężone miasto, chociażby przez czczenie tych, którzy walczyli o nie, o Polskę. Dodatkowo historia Plutonu Głuchoniemych, jest dokładnie tym, czego choć cząstkę chciałbym przekazać swoim życiem i czynami – walcz, nawet jeśli taka walka wydaje się niemożliwa. Podmiotem lirycznym dwóch pierwszych zwrotek jest uczestnik Powstania i nie chcąc wprowadzać anachronizmu w postaci rapowania ich zdecydowałem się na ich recytację, co wzmacnia cały efekt i przekaz.

Pjus (fot. alkopoligamia.com)

Jak czytamy na stronie alkopoligamia.com, już 1 sierpnia będziemy mogli zobaczyć teledysk do prezentowanego dzisiaj utworu. Obraz ten będzie swoistym video-dokumentem uzupełniającym niepokojący numer obrazami Warszawy. Migawki budynków, ulic, ludzi, pomników, tatuaży, graffiti, śladów bolesnej przeszłości i teraźniejszej o niej pamięci będą oddawały klimat stolicy, miasta które choć umarło, wciąż żyje i pamięta o swojej historii i bohaterach.

Źródło: alkopoligamia.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.