Możdżer: W pełni popieram protest „Dwójki”

Na antenie radiowej „Dwójki” dziś gości tylko…śpiew ptaków. Od 6.00 rano dziennikarze radia rozpoczęli protest przeciwko fatalnej sytuacji finansowej w ich stacji. „Byłoby bardzo źle, gdyby radio zostało zamknięte. To jedyna stacja, której słucham, jadąc samochodem” – mówi kompozytor Leszek Możdżer.

Śpiew ptaków w ramach protestu, to świetny pomysł. Można mieć tylko nadzieję, że politycy w odpowiedni sposób na niego zareagują. Wiadomo bowiem, że wszyscy skupili się teraz na sytuacji, jaka panuje w telewizji publicznej. Może ten brak zainteresowania radiem wynika z tego, że politycy nie słuchają muzyki, a antena radiowej „Dwójki” jest miejscem, gdzie polityków się na szczęście nie usłyszy? I może właśnie dlatego traktują oni problemy tej stacji po macoszemu.

Uważam, że pracownicy Programu Drugiego mają prawo walczyć o godziwe wynagrodzenie i swoją pozycję na rynku mediów, bo wykonują bardzo dobrą pracę. A weźmy pod uwagę, że jest to jedyna stacja, która prezentuje coś innego niż powszechna młócka.

Leszek Możdżer

Jako słuchacz poszukujący, czuję się w Polsce dyskryminowany. A wiem, że takich ludzi jest o wiele więcej. Przeraża fakt, że na falach eteru nie mogę znaleźć prawie nic, co odżywiłoby moją inteligencję muzyczną. RMF Classic jest radiem nastawionym bardziej na powszechnego odbiorcę. Jest to także bardzo cenne, ale „Dwójka” jest zdecydowanie bardziej bezkompromisowa i bardzo alternatywna.

W pełni popieram protest „Dwójki”. Bardzo smutną wiadomością byłoby zniknięcie tej stacji z anteny. Dlatego mam nadzieję, że politycy znajdą jakieś sensowne sposoby finansowania mediów publicznych. Bo jeżeli wszystkie wartościowe stacje zostaną zamknięte, to trzeba nam będzie wyjechać za granicę, gdzieś, gdzie będzie można posłuchać jakiejś normalnej muzyki. Może do Francji?

Leszka Możdżera wysłuchała Katarzyna Olczak. Tekst pochodzi ze strony dziennik.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.