Vavamuffin podbił Europę!

W dniach 4-5 lipca we włoskim Rototon odbył się European Reggae Contest 2009. Nadwiślański kraj reprezentowała warszawska grupa Vavamuffin, której występ został nie tylko doceniony, ale i nagrodzony.

W głównej części festiwalu zaprezentowało się 10 projektów z całej Europy wyłonionych z wcześniejszych lokalnych eliminacji z różnych krajów. Polska w tym roku postanowiła po raz pierwszy wystawić swojego reprezentanta w 16-letniej historii ERC. Zespół Vavamuffin werdyktem międzynarodowego jury, złożonego z promotorów największych europejskich festiwali, zdobył drugie miejsce.

Polacy na scenie (fot.reggaecontest.eu)

Triumfatorem festiwalu okazał się szwajcarski wokalista Junior Tshaka. W sumie zdobył on 74 punkty – tylko o 7 więcej niż reprezentanci Polski. Co ciekawe, to już drugie zwycięstwo reprezentanta Szwajcarii na tej imprezie. W nagrodę Junior będzie miał okazję zaprezentować się publiczności we wszystkich europejskich krajach, których przedstawiciele brali udział w tegorocznej odsłonie ERC. Trasę zasponsorują organizatorzy festiwalu.

Źródło: reggaecontest.eu

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.