Wypadek Porcupine Tree.

Zespół Porcupine Tree ogłosił, że ich dziesiąty studyjny materiał będzie nosił tytuł „The Incident” (czyli po polsku „Wypadek”). Premiera dwupłytowego wydawnictwa zaplanowana jest na 21 września.

To nieco surrealistyczny cykl utworu o początkach, końcach i poczuciu, że od tego momentu, nic już nie będzie takie jak wcześniej – wyjaśnia wokalista.

Pomysł na „The Incident” narodził się, kiedy Wilson utknął w korku, spowodowanym przez wypadek drogowy.

Był tam ustawiony znak „Police – Incident”. I wszyscy zwalniali na chwilę, aby zobaczyć, co się stało. Później dotarło do mnie, że słowo „incident” („wypadek”) jest bardzo suchym sformułowaniem na coś tak niszczycielskiego i traumatycznego dla ludzi, którzy są z nim związani. I miałem wtedy wrażenie, że duch kogoś, kto zmarł w wypadku, znalazł się w moim samochodzie i usiadł koło mnie. Dotarła do mnie ironia takiego zimnego sformułowania i zacząłem przyglądać się innym wypadkom, o których mówiono w mediach. Napisałem o uwolnieniu nastolatek z rąk sekty religijnej w Teksasie, o rodzinie terroryzującej sąsiadów, o ciele, które unosiło się na rzece a znalezione zostało przez ludzi na obozie wędkarskim i o wielu innych tego typu przypadkach. Każdy z utworów napisany jest w pierwszej osobie i stara się zhumanizować doniesienia mediów.

Porcupine Tree

Album, nad którego produkcją czuwał Wilson, uzupełniają 4 kompozycje, które powstały podczas ostatniej sesji zespołu, w grudniu zeszłego roku: „Flicker”, „Bonnie The Cat”, „Black Dahlia” oraz „Remember Me Lover”, aby zaznaczyć ich odrębność, utwory te umieszczono na drugiej płycie CD.

Najnowsze dzieło Stevena Wilsona i jego grupy wyda Roadrunner Records.

W studiu, w którym oprócz Wilsona znaleźli się też Gavin Harrison (perkusja), Colin Edwin (bas) oraz Richard Barbieri (klawisze), zespół zarejestrował na kamerze kilka fragmentów z sesji, które już oglądać można na stronie wytwórni.

Brytyjczycy zaprezentują się 28 października we wrocławskiej Hali Orbita. Wspominałem o tym tutaj.

Dotychczasową dyskografię Porcupine Tree zamyka krążek „Fear Of A Blank Planet” z kwietnia 2007 roku.

Źródło: wp.pl

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.