Pjus nową płytą powróci do życia.

Po licznych problemach zdrowotnych i nieciekawym (bo pełnym ciężkich operacji) roku 2008 Pjus powrócił do życia, pracy w studio i nagrywania czego owocem będzie jego solowy album.

Prace trwają od stycznia 2009, a już w najbliższym czasie światło dzienne ujrzą pierwsze materiały z tego projektu.

Jeżeli zdziwił Cię brak Pjusa na płycie „Zamach na przeciętność”, lub w ogóle nieobecność w szeroko rozumianym życiu na szeroko rozumianej scenie – podpowiadamy: nie pozwolił mu na to zdrowotny HARDKOR.

Album będzie unikatem na skalę światową, gdyż będzie to pierwszy na świecie LP nagrany przez człowieka z całkowicie cyfrowym słuchem! Pjus przeszedł w ostatnich latach 2 operacje, podczas których chory słuch zastąpiono mu implantami i stał się tym samym pierwszym na świecie człowiekiem z całkowicie ‚zcyborgizowanym’ słuchem. Udało mu się jednak pokonać wiele trudności i już niebawem ‚powróci na fonii’ (jak o Pjusie rapował w utworze „Ty i Ty” Eldo).

Po tej płycie świat nie będzie już taki sam – poważnie, to nie taki chwyt – to fakt.

Pjus (fot. alkopoligamia.com)

Co o płycie mówi sam Pjus?
Na tej płycie jestem sobą. Tak, trochę się pozmieniało, ale pozostaje szczery do bólu. Wiem co to ból, więc mogę tak mówić. Nie spełniam na tym albumie niczyich wymagań, próśb, gróźb ani poleceń, nie schlebiam żadnym gustom, nie robię ukłonu w żadną populistyczną stronę tej muzyki. Nie muszę na niej niczego, nikomu udowadniać. Już sam, fakt, że nagrywam jest bezprecedensowym wydarzeniem.

W warstwie muzycznej – zdecydowanie klasycznie, rapowo- podstawowym kryterium doboru bitów na płytę jest fakt, bym je w ogóle słyszał (śmiech), więc jest minimalistycznie, surowo- zresztą taki jest całościowy pomysł na te płytę by nie był a zbyt ‚barokowo’ rozbudowana, a była celnym, mocnym strzałem. Nie chcę też by była ‚przegadana’ stąd pomysł na 12-wersowe zwrotki.

Premiera albumu „Life After Deaf” przewidziana jest na jesień 2009.

Źródło: alkopoligamia.com

4 Comments

  1. wafe

    Pjus przeszedł w ostatnich latach 2 operacje, podczas których chory słuch zastąpiono mu implantami i stał się tym samym pierwszym na świecie człowiekiem z całkowicie ‘zcyborgizowanym’ słuchem. Udało mu się jednak pokonać wiele trudności i już niebawem ‘powróci na fonii’

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.