Numer Raz zawsze spoko i ponownie w WJ.

Jeden z członków legendarnej dla polskiej sceny hip-hopowej formacji Warszafski Deszcz, Numer Raz, ponownie związał się kontraktem z wytwórnią Wielkie Joł, której właścicielem jest Tede, inny raper z WFD.

Aktualnie Numer Raz jest w trakcie nagrywania drugiego solowego albumu zatytułowanego „Ludzie Maszyny Słowa”, który pojawi się w czerwcu nakładem wytwórni Wielkie Joł.

Numer Raz zaczynał w 1993 roku – jego pierwszym zespołem był Quit New Sort, następnie współpracował z zespołami Trails X, 3H, a potem Chuzdemak. Wraz z DJ Zero nagrali utwór na pierwsza oficjalnie wydaną polską składankę hip-hopową „Smak Beat Records”. Numer i Zero dołączyli do ekipy MOP Składu, w której udzielali się m.in.: członkowie 3 H (Hardcore Hip-Hop) w postaciach Tedego, Mario i Ceube. Numer jednak jeszcze przez rok był liderem funkowego zespołu instrumentalnego Młoda Foka.

Tede i Numer Raz

W 1997 roku, za namową członków 3 H, Numer rozstał się ze swoim zespołem i dołączył do Tedego i DJ Mario, tworząc Warszafski Deszcz – jeden z najbardziej czczonych składów w historii polskiego hip-hopu. Zanim zespół nagrał regularny album, chłopaki gościnnie wystąpili na legendarnej płycie Molesty „Skandal”.

W 1999 roku wydany został pierwszy album WFD, zatytułowany „Nastukafszy”. Płyta przeszła do historii jako jeden z klasyków gatunku. Kawałki takie jak m.in.: „Uliczne koneksje”, „Gram w zielone” czy „Aluminium” uznane zostały przez środowisko za kultowe. Płyta bez praktycznie żadnej promocji rozeszła się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy. W 2000 roku Warszafski Deszcz zagrał wiele koncertów w całej Polsce. Numera z TDF’em i DJ Mario można było usłyszeć na wielu składankach.

W 2001 roku Numer Raz i Tede wystąpili wspólnie z Małgorzatą Ostrowską w programie „Muzyka Łączy Pokolenia”. WFD wykonali kawałek „Szklana pogoda”, a wokalistka Lombardu zaśpiewała „Aluminium”. Później Ostrowska zaprosiła Numera i TDF’a na swoją solową płytę. Chłopaki jednak nie przyjęli jej propozycji.

W 2004 roku, nakładem Wielkiego Joł, wytwórni założonej przez Tedego i DJ Ostasza, ukazał się solowy album Numera, zatytułowany „Muzyka, Bloki, Skręty”. Na płycie gościnnie usłyszeć można było Mariana, Deusa i Sistars. Za muzykę odpowiedzialny był oczywiście DJ Zero. Album został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę.

Numer Raz powołał także do życia nowatorski projekt charytatywny „Spoko Dzieciak”. Misję pomocy w rozwoju młodym talentom różnych dziedzin sztuki współrealizowana jest wspólnie z wieloma znanymi postaciami kultury młodzieżowej, muzykami i aktorami.

Źródło: wielkiejol.com

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.