BMW Tedego jednak nie dla WOŚP.

Dzisiaj, okazało się, że Tede nie odda jednak swojego samochodu na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o czym infromowałem już wcześniej. Dlaczego? Raper opublikował w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Poniżej treść oświadczenia, jakie ukazało się na stronie wytwórni Wielkie Joł.

Z własnej woli, kierując się intencją wspomożenia celów działania „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, w połowie grudnia 2008r. zgłosiłem Organizatorom XVII edycji „WOŚP” zamiar przekazania (podarowania) na jej rzecz samochodu BMW – do zlicytowania, a następnie spożytkowania uzyskanych w ten sposób środków finansowych na cele prowadzonej 11 stycznia 2009 roku zbiórki.

8 i 9 stycznia 2009 r. podczas szczegółowego ustalania warunków formalnych przekazania samochodu oraz jego zlicytowania w ramach akcji „Wielkiej Orkiestry”, za pośrednictwem serwisu aukcyjnego „Allegro”, okazało się, że licytację samochodu muszę w istocie przeprowadzić „na własne ryzyko i rachunek”, zaś po przekazaniu „WOŚP” uzyskanej w licytacji kwoty, będę musiał ponieść dodatkowe koszty związane z obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od tej (oczywiście niemożliwej do oszacowania dziś), wylicytowanej za samochód kwoty.

W ten sposób stałbym się darczyńcą, na rzecz szlachetnych i ważnych celów „WOŚP”, samochodu, a w istocie kwoty pieniędzy uzyskanej z jego licytacji, oraz – dodatkowo, ponad tę kwotę – płatnikiem podatku na rzecz organów skarbowych.

Trudno zaakceptować sytuację, w której ofiarodawca na cele społeczne, musi jeszcze ponosić dodatkowe koszty (przyszłe i trudne do racjonalnego oszacowania w chwili zadeklarowania darowizny) związane z opodatkowaniem. Zapewne jest to związane z obowiązującym systemem podatkowym, którego reguł wszyscy, łącznie z „WOŚP” musimy przestrzegać.

Wobec powyższym oświadczam, że samochód poddam, jeszcze w styczniu br., indywidualnie odrębnej licytacji, zaś uzyskane środki finansowe – po odliczeniu i zapłaceniu stosownego podatku – niezwłocznie przekażę na cel społeczny, o czym niezwłocznie powiadomię w odrębnym oświadczeniu.

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.