O.S.T.R. – Ja tu tylko sprzątam.

Dziewiąty album Adama Ostrowskiego jak dotąd przechodzi troszkę bez echa. Może Ostry się już przejadł albo zaczął nudzić polskiego słuchacza? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

„Ja tu tylko sprzątam” to kolejny krążek, oparty na jazzowych samplach w dyskografii Łodzianina. Ostry znów serwuje nam także rapsy, jakich mogliśmy się spodziewać. I to są właśnie dwa główne zarzuty wobec osoby Adama. Wielu uważa, że raper ten stanął w miejscu i nie rozwija się już. Dla mnie jednak to totalna bzdura!

O.S.T.R. jest jak gracz, który opanował grę wideo do perfekcji i dawno pokonał już ostatni, najtrudniejszy poziom. Teraz tylko nabija punkty i czeka na resztę graczy, by ci do niego dołączyli. Patrząc jednak na polską rap scenę (mimo, że ostatnimi czasy znów zaczęła tętnić życiem), nie nastąpi to prędko.

„Ja tu tylko sprzątam” to kolejna, druga z rzędu płyta, na którą polski raper zaprasza zagranicznych gości. Są to: Brother J (w singlowym „Jak nie Ty, to kto?”), Sadat X, Cadillac Dale, Dan Fresh, El Da Sensei i Reps. Tym samym pogłębia się przyjaźń Polaka z zachodnimi nawijaczami, która to jakiś czas temu przerodziła się w całkiem owocną współpracę.

O.S.T.R. – tak jak zawsze – napisał wszystkie teksty oraz stworzył warstwę muzyczną albumu (tylko cuty są autorstwa Dj Haema). Jest to naprawdę niesamowite, jak ten koleś radzi sobie w tej kwestii. W zasadzie co roku serwuje nam nową płytę, zawierającą około 20 ścieżek. Pod tym względem wydawnictwo to jest także wyjątkowe, bowiem ukazało się w także formie 2CD, w której to drugi dysk zawiera wyłącznie instrumentale wykorzystane na płycie.

Tematycznie jest jak zawsze – o Łodzi, polskim społeczeństwie i jego bolączkach, jednostce i jej marzeniach, polityce, … Ostry na płycie sprząta również po wszystkich „wack MC’s”, którzy opanowali muzykę jaką jest rap.

Sprzątanie Ostremu wyszło całkiem przyzwoicie, jednak puki co, powinien zostać dalej przy tym co robi najlepiej, czyli przy robieniu hip hopu. Jak dla mnie – najlepsza płyta roku w kategorii ‚Polski Rap 2008’.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.