Metamorfoza na Mayday 2008 – zdradzamy szczegóły!

W tegorocznej edycji MAYDAY udział będzie brało najlepsze i najbardziej prestiżowe niemieckie radio SUNSHINE LIVE. Radio to będzie transmitowało relacje „na żywo” ze Spodka do Niemiec. U nas transmisję live z imprezy będzie prowadziło Radio PLANETA FM.

Wielu z Was zastanawia się pewnie, jak będzie wyglądała tegoroczna polska edycja jednej z najbardziej prestiżowych technicznych imprez w Polsce. Wielu z niecierpliwością czeka na ten dzień „by usłyszeć obraz, zobaczyć dźwięk” – dosłownie. Jeden z użytkowników oficjalnego forum Mayday pisze:

Najbardziej lubię jak odchylam kurtynę i patrzę, co znajduje się na mainfloor, co roku coś innego, następnie pale papierosa i rozmawiam ze znajomymi, z którymi nie widziałem się dłuższy czas. Rozmawiamy na temat zeszłorocznego i tegorocznego Mayday (kto na kogo czeka z dj, co się dzieje i co będzie działo się później). Potem idziemy wszyscy na płytę Spodka, wtedy zaczyna się „Euforia” tej imprezy, świateł, muzyki i wszystkiego co temu towarzyszy. Kolejni dj pojawiają się na scenie, dając nam co mają najlepsze, zaskakując nas nowymi rozwiązaniami i dźwiękami, dalej na pełnych obrotach bawimy się, „Reflektujemy” wszystko co się dzieje i czekamy na kolejnych. Potem pojawia się MOM – moment kulminacyjny imprezy. Trwa tylko chwilę, a kolejne godziny lecą coraz szybciej, aż w końcu Stop… muzyka cichnie, aby za rok rozbrzmieć na nowo… I właśnie dlatego lubię tę imprezę i tych ludzi, tę muzykę i klimat, który tam panuje… i czekam na następny rok, by znów być jednym z tych, którzy tworzą historie Mayday w Polsce, bo to my właśnie jesteśmy Members of Mayday.

Jak będzie wyglądało tegoroczne święto muzyki elektronicznej? Zobaczmy co na ten temat mówi Tomek Dyrkacz (LIGHT DESIGN POLSKA):

IX edycja MAYDAY w katowickim Spodku… nierozłączna harmonia światła, obrazu, dźwięku… Zastanawiacie się pewnie, czy w tej dziedzinie jesteśmy w stanie wymyślić coś nowego, stworzyć taką koncepcję, aby nikt nie był w stanie zarzucić nam powielania starych, już użytych schematów. IX MAYDAY, IX raz katowicki Spodek – niezmienna struktura betonowo-stalowej hali widowiskowej. Musicie wiedzieć, że i ona uległa zmianom. Gdzieś głęboko pod „skórą” betonowych dźwigarów konstrukcji dachu, znalazło się miejsce na skomplikowany układ wentylacyjno-klimatyzacyjny, który bez wątpienia podniósł standard tej jedynej hali widowiskowej w Polsce. To właśnie klimatyzacja, której zainstalowanie pozbawiło nas możliwości podwieszenia całości oświetlenia pod sufitem, zmieniło obraz MAYDAY Polska. Jak sami zobaczycie uległ on nieprawdopodobnej wręcz metamorfozie.

Rysując pierwsze szkice techniki na MAYDAY 2008, zaryzykowałem stworzenie czegoś, czego nikt w Polsce do tej pory jeszcze nie zrobił. Nawet Niemcy kiwali ze zdumienia głowami. Dość Wam powiedzieć, że materiału na budowę tej nowej rewolucyjnej koncepcji szukaliśmy w całej Europie. Ale znaleźliśmy. Cztery 24-ro tonowe ciężarówki przywiozą do Katowic prawie 2 kilometry specjalnej konstrukcji firmy Prolyte typu „Heavy Duty”, która w połączeniu z kilkudziesięcioma 14-to metrowymi wieżami, pozwoli nam podwiesić między innymi ruchome przestrzenne konstrukcje scenograficzne. Ilość ponad 100 inteligentnych urządzeń typu „Moving Light” nie będzie dla Was niczym nowym, ponieważ już od wielu lat jako jedna z nielicznych imprez w Polsce oscylujemy wokół tej liczby. Lasery, LED-y, wizualizacje dopełnią całości bałaganu jaki pozostawi w Waszych mózgach tegoroczny event.

Nagłośnienie zaskoczymy Was w tym roku swoją niezwykłą przenikliwością i krystaliczną czystością, dzięki nowym, napisanym specjalnie dla MAYDAY, algorytmom w systemach zarządzających głośnikami. Również na lodowisku czekają Was niespodzianki. Jakie? Cóż, wszystkiego zdradzić Wam nie mogę.

Jeszcze nigdy w historii MAYDAY montaż oświetlenia nie był tak skomplikowany jak w tym roku. W związku z tym wynajem Spodka zwiększono z 4 do 6 dni. Już w czwartek przyjadą JUMBO TIR-y z Niemiec ze specjalna konstrukcją, która jeszcze nigdy nie była wykorzystywana na żadnym evencie w Polsce. Co z tego powstanie? Sam jestem ciekawy. Plany wyglądają wspaniale i zrobimy wszystko, aby też w rzeczywistości też tak było.

Poniżej szczegółowy podział artystów na sceny:

Mainfloor:
DJ’s
Westbam
Sven Väth
DJ Rush
Bad Boy Bill
Gregor Tresher
Moguai
Menno de Jong
Moritz Piske
Stardust
Poziom – X
Magikal
Live:
Members of Mayday
Extrawelt
Lützenkirchen
PSIO CREW

Showroom:
DJ’s
Felix Kröcher
Marco Bailey
Dave the Drummer
DJ Murphy
Frank Kvitta
Eric Sneo
Hardy Hard
PeKiN
Nexy
Maq
Live:
The Advent
Sven Wittekind

W tym roku podczas trwania imprezy będzie obowiązywał system bonów. Gadżety można kupić w oficjalnym sklepie Mayday: link.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.