Accomplice Affair – Ambitne ‚dark’ klimaty.

Accomplice Affair jest projektem muzycznym poruszającym się w klimatach dark ambient. W muzyce tej słychać również wpływy dark wave oraz elementy psychodelii.

Projekt powstał w lutym 2005 roku i jak dotąd tworzy go jedna osoba. Dźwięki na debiutancki album zarejestrowano w P.P.R. House Studio w Ostrowie Wielkopolskim w kwietniu 2006 roku. Płyta nosi tytuł „Act of Creation…” i zawiera 8 kompozycji utrzymanych w wyżej wymienionych klimatach. Powyższy album wydała izraelska wytwórnia The Eastern Front w grudniu 2006 roku. Płyta dostała wiele pozytywnych recenzji w kraju i za granicą oraz rozprowadzana była u wielu liczących się dystrybutorów z branży muzyki eksperymentalnej na całym świecie. Czyli jednak Polak potrafi!


^ Accomplice Affair w swoim jednoosobowym składzie.

Zaraz po wydaniu pierwszego krążka, rozpoczęły się prace nad nowym materiałem, czego efektem jest zarejestrowanie dźwięków na drugi album. Płyta nagrana została również w P.P.R. House Studio w Ostrowie Wielkopolskim na przełomie styczenia i lutego 2007 roku. Album nosi tytuł „Jezioro Wspomnień” i zawiera – tak jak debiut – 8 utworów utrzymanych w klimatach dark ze spora dawką psychodelii. Dla potrzeb wydawniczych Accomplice Affair została powołana wytwórnia o nazwie My Hands Music, która wydała drugi album projektu i w przyszłości będzie skupiać się tylko na wydawnictwach Accomplice Affair.

Strona: www.accompliceaffair.za.pl

Dyskografia:


Accomplice Affair „Act of creation…”
Wydawca: The Eastern Front / Israel
Rok wydania: 2006
Czas trwania: 45:16 minut / 8 utworów


Accomplice Affair „Jezioro Wspomnień”
Wydawca: My Hands Music / Polska
Rok wydania: 2007
Czas trwania: 45:08 minut / 8 utworów

Wybrane utwory z obu płyt Accomplice Affair dostępne są na oficjalnej stronie projektu pod tym adresem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.