Alanis Morissette – Flavors of Entanglement.

Alanis Morissette znana jest szerszej publice głównie z superprzeboju „Ironic”. Płyta „Jagged little pill”, z której pochodzi ten hit, sprzedała się w łącznej liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy, co do dziś jest jednym z najlepszych wyników na świecie. Kanadyjka niedawno wróciła z nowym materiałem.

Płyta zatytułowana Flavors of Entanglement” nie powtórzy raczej komercyjnego sukcesu krążka z 1995 roku, ale może z nią spokojnie konkurować na płaszczyźnie artystycznej.

Album mający swoją europejską premierę 30 maja, nagrany został pod impulsem zawodu miłosnego, jaki przeżyła artystka. Morissette targana emocjami, serwuje nam materiał wyjątkowy pod względem zarówno lirycznym, jak i muzycznym. Słuchając czasem piosenek różnych zespołów, trudno jest tak naprawdę dostrzec, czy twórcy wkładają w swoją pracę pełnię serca. W przypadku „Flavors of …” nie mamy takiego problemu. Czuć to przede wszystkim w wzruszających balladach („Torch”, „Tapes”).

Płyta czasem zaskakuje (szczególnie elektroniczne „Versions of violence”), czasem nie różni się od starszych dokonań Alanis Morissette (np. „Underneath”). Jednak całościowo jest ona materiałem na równym – i co ważne – wysokim poziomie, kojącym uszy słuchacza, który na codzień obcuje z emitowaną w rozgłośniach radiowych kakafonią.

Czytałem bardzo różne recenzje tej płyty – od wychwalających wokalistkę pod niebiosa, po opisy wręcz obraźliwe. Każdy z recenzentów pisał jednak co czuł. Wy też przecież nie zawsze zgadzacie się z moją opinią, prawda? Ja rekomenduję „Flavors of Entanglement” do tego stopnia, że stawiam ją na równi ze sławną ‚koleżanką’ sprzed ponad dekady. Ale to i tak Wy zdecydujecie sami, po zapoznaniu się z tymi jedenastoma piosenkami, czy moje słowa są prawdziwe.

3 uwagi do wpisu “Alanis Morissette – Flavors of Entanglement.

  1. dobra, to ja sprawdzę jak polecasz. powiedzmy, że ci ufam po recenzji ‚Tesli’ :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.