Tymon & The Transistors – Don’t Panic, We’re From Poland”

Sięgnąłem po tę płytę po dłuższej przerwie nieobcowania z nią. Od jej premiery dodatkowo minął ponad rok, co pozwoliło mi spojrzeć na materiał ten z zupełnie innej perspektywy. Dla muzyków wyszło na niekorzyść. Dlaczego? Czytajcie dalej, to się dowiecie.

Recenzje Tymona czytam od jakiegoś czasu regularnie, co piątek w dodatku „Dziennika” – Kultura. Polecane przez niego wydawnictwa faktycznie okazują się godne uwagi. Jak jest z tymi, które skreśla nie wiem, bo zwyczajnie ich nie sprawdzam.

Tymon-recenzent wymaga płyty doskonałej. wytyka błędy, wyśmiewa, poddaje ostrej krytyce. Tymon-muzyk zapomina jednak o tym wszystkim i robi zupełnie na odwrót. Zamiast progresu mamy ciągle to samo. Nie można ciągle stosować tych samych patentów na tworzenie muzyki.

„Don’t Panic, We’re From Poland” to rock brzmieniowo zbyt toporny jak na dzisiejsze czasy („Morze, plaża, słońce” jedynie wyłamuje się z tej konwencji), to teksty mało dojrzałe jak na artystów z takim scenicznym stażem (tylko „Nuda, Starzy, Pies i Ja” jest warte uwagi), to w końcu coś, do czego Tymon nas nie przyzwyczaił. Album jest ciężki w odbiorze – zabrakło tego błysku i tej zabawy muzycznej, z którą przeważnie mieliśmy do czynienia.

Z krążka na polecenie zasługują akustyczne „Dream on” i tytułowe „Don’t Panic…”.

Ja faktycznie panikował nie będę, ale powiem szczerze, że jak na Tymańskiego i spółkę jest za słabo. Daje „trzy słuchaweczki” za muzykę i już poza oceną dodatkowy plusik za oryginalną okładkę i przystępną cenę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.