Lady Pank – „Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą” (video + zapowiedź nowej płyty)

Już za miesiąc, 16 czerwca, do sklepów muzyczny w Polsce trafi nowy studyjny album zespołu Lady Pank. Płyta zatytułowana „Maraton” promowana jest przez singiel „Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą”.

Od czadowych, balangowych pewniaków w rodzaju singlowego „Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą” (teledysk do utworu poniżej), przez romantyczne ballady, jak „Świat bez ciebie”, po osadzony w charakterystycznym dla najstarszych nagrań zespołu pulsie reggae „Życie jak maraton” – ten album to esencja rock’n’rolla i stylu Lady Pank. Mógłby to być ich „Best of…”, gdyby nie fakt, że zawiera wyłącznie premierowe piosenki.

Janek jest bardzo rozpoznawalnym muzykiem. Nawet jeśli użyje jakiegoś buzera czy próbuje inaczej grać, jego sposób komponowania jest tak charakterystyczny, że od razu wiesz, że to on. Są tacy, co będą to uważać za wadę, ale dla mnie to zaleta. Jest tak wielu ludzi na świecie, którzy wszystko oddaliby za rozpoznawalność, a Janek to ma w naturze – komplementuje Jana Borysewicza, swojego przyjaciela i partnera z zespołu Janusz Panasewicz. Są już razem od 30 lat. Niewiele jest małżeństw, które przetrwałyby taką próbę czasu, ale widocznie miłość do muzyki i sceny cementuje mocniej niż sakramenty.

Lady Pank (foto: Radek Polak / Sony Music Polska)

Niewielu spodziewało się teraz nowej płyty studyjnej Lady Pank. Niedawno przecież zarówno Panasewicz, jak i Borysewicz wydali albumy solowe, na początku roku grupa przygotowała natomiast koncerty z orkiestrą symfoniczną. Okazało się jednak, że muzycy grupy równolegle pracowali nad nowym materiałem. – Pod koniec ubiegłego roku zabraliśmy się do roboty – mówi wokalista Lady Pank. – W grudniu i styczniu nagraliśmy sekcję rytmiczną, a Janek z gitarami zaczął w lutym. Tyle tylko, że nie pracowaliśmy jednym ciągiem, jak ludzie, ale z przerwami. Które były wymuszone między innymi tym, że Rafał Paczkowski, nasz producent, pracuje też w Kalifornii i nagrywa z Kaczmarkiem muzykę filmową. Korzystaliśmy więc z okazji, kiedy był w Warszawie. Ta sytuacja z koncertami symfonicznymi też podziałała na nas mobilizująco. Wzięliśmy się za siebie.

Dziewczyny może i z byle kim nie tańczą, natomiast Lady Pank byle czego nie nagrywa. „Maraton”, najnowszy album gigantów polskiego rocka, to płyta, którą śmiało moglibyście postawić na półce obok „Lady Pank” czy „Tacy sami”. Szkopuł w tym, że nieprędko odstawicie ją na półkę – bo długo nie będziecie chcieli wyjmować jej z odtwarzacza.

Większość tekstów napisał sam wokalista, dwa podrzucił mu Andrzej Mogielnicki, pierwszy tekściarz i współzałożyciel Lady Pank. W odróżnieniu od wydanej przed czterema laty poprzedniej płyty studyjnej zespołu, czyli „Strach się bać”, na nowym albumie nie znajdziecie polityki i palących problemów społecznych. To piosenki o emocjach, o kobietach, o życiu. – Lepiej pisać o fajnej babce z cyckami, niż o głupim polityku – twierdzi Panasewicz i trudno nie przyznać mu racji. (materiały prasowe Sony Music Polska / MAK)

Jedna uwaga do wpisu “Lady Pank – „Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą” (video + zapowiedź nowej płyty)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.