Dorota Miśkiewicz, szalenie zdolna i utalentowana wokalistka jazzowa, coraz częściej określana, jako nowa dama polskiej piosenki, ponownie odwiedzi Tarnów. Koncert odbędzie w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Tarnowskiego Centrum Kultury.
Dorota Miśkiewicz po niespełna dwóch latach od pierwszej wizyty (sprawdź relację z występu z 2010 roku) powraca, by na żywo w Piwnicach TCK zaprezentować materiał z najnowszej płyty zatytułowanej „Ale”. Tarnowska publiczność, jako jedna z pierwszych, będzie miała okazję usłyszeć nowe kompozycje, bo oficjalna premiera płyty odbędzie się zaledwie na dziesięć dni przed koncertem.
Muzycznie płyta „Ale” jest zdecydowanie inna od wcześniejszych dokonań Doroty. Tym razem trochę więcej usłyszymy elektroniki, która subtelnie przenika w krainę retro. Tak jak sama artystka, jest jednocześnie nostalgiczna, staroświecka i wiecznie poszukująca, wyczulona na wciąż nowe eksperymenty. „Ale” to album słodko-gorzki, smutno-wesoły. Niejednoznaczny, igrający z muzyką i słowami. Piosenki brzmią ciepło, lekko, nawet, jeśli ich temat to waga ciężka. Dorota Miśkiewicz rzuca wyzwanie bluesowej, zgryźliwej naturze Polaków i o rzeczach bolesnych śpiewa z wdziękiem i bezpretensjonalnie. Zamiast przygnębiać – dodaje ducha i pogody ducha.
Razem z Dorotą Miśkiewicz na scenie w Tarnowie pojawią się Artur Lesicki (gitary), Tomasz Kałwak (klawisze), Robert Kubiszyn (bass) oraz Sebastian Frnakiewicz (perkusja). Tarnowski występ jest jednym z kilku majowych terminów koncertowych, o których do przeczytania tutaj.
Koncert odbędzie w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Tarnowskiego Centrum Kultury. Ponadto w ramach święta TCK-u zagrają Afro Kolektyw (24 maja; Piwnice TCK; szczegóły) oraz Krzysztof Kiljański (26 maja; tarnowski Rynek). (materiały TCK/MAK)
Jubileusz 20-lecia Tarnowskiego Centrum Kultury
Koncert Doroty Miśkiewicz
Piwnice TCK (Rynek 5, Tarnów)
25 maja 2012 r.
Start: godzina 19:30
Bilety: 30 złotych (bilety do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5)




Dodaj komentarz