Hip Hop Kemp 2009


FESTIWAL HIP HOP KEMP 2009 – MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO HIP-HOPU


Słońce, zimne piwo, bujający głową groove, jeziorka, wakacyjnie ubrane dziewczyny, słodki dym, tysiące ludzi z całego świata… Ta idylla jest dobrze znana wszystkim imprezowiczom, od lat odwiedzającym naszych południowych sąsiadów na festiwalu Hip Hop Kemp. Impreza odbyła się w Czechach po raz pierwszy w 2002 r. i od tego czasu zdobyła status jednego z najważniejszych wydarzeń czarnych brzmień na świecie. Co roku do Hradec Králové zjeżdża już ponad 20 tysięcy fanów, by przez trzy dni w pełni relaksu złapać energię na cały najbliższy rok!

W tym roku Hip Hop Kemp odbędzie się w weekend 20-22 sierpnia po raz kolejny na malowniczym terenie FestivalParku, czyli dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové (40 km od polskiej granicy w Kudowie Zdrój). Line-up zapowiada się iście imponująco: na liście ogłoszonych gwiazd znajdują się bowiem m.in. Method Man z Wu-Tang Clan – jeden z najbardziej charyzmatycznych emce w historii rapu, Devin the Dude – ikona upalonego g-funku, House of Pain i La Coka Nostra (autorzy nieśmiertelnego „Jump Around”), a także klasycy podziemia, jak Camp Lo, J-Live, Planet Asia oraz jego aktualni wymiatacze – Termanology, Torae, Black Milk czy Reks.

Europę reprezentować będą m.in. Lady Sovereign, Blak Twang i Killa Kela z Anglii, Les Sages Poètes de la Rue z Francji oraz Adam Tensta ze Szwecji. Polski skład to tym razem reaktywowany po dekadzie Warszafski Deszcz (Tede i Numer Raz), ikona undergroundu TeTris, czołowy polski beatboxer Blady Kris oraz raper Pih. Łącznie na festiwalu Hip Hop Kemp wystąpi ponad 400 artystów: zapowiada się gigantyczna muzyczna uczta!

Hip Hop Kemp to oprócz muzyki wielka międzynarodowa integracja na terenie pola namiotowego, na plażach przy festiwalowych jeziorkach oraz w samym FestivalParku. Tam czekają na Was 6 scen, specjalne imprezowe hangary, boiska do koszykówki, autodrom, bungee jumping, ścianka graffiti, zorbing, pokazy BMX, kino festiwalowe, miasteczko handlowe i opór innych atrakcji, które składają się na wyjątkową atmosferę festiwalu Hip Hop Kemp.

Jak co roku do Hradec wyjedzie wielka flota specjalnych autokarów z polskimi fanami. Tzw. Kempobusy zabiorą ludzi na HHK z kilkunastu największych polskich miast (w tym Warszawa, Trójmiasto, Katowice, Kraków, Poznań, Łódź, Toruń, Wrocław…).

Trzydniowe bilety na festiwal można nabyć w internecie na supersklep.pl oraz w EMPiKach na terenie całego kraju (sieć TicketOnline – „żółte bilety”) w cenie 178 pln do końca lipca i 198 pln w sierpniu. Bilety VIP z noclegiem na specjalnym polu namiotowym i dostępem do wielu udogodnień są dostępne jedynie na supersklep.pl.

Więcej informacji na www.hiphopkemp.pl

Na festiwal Hip Hop Kemp 2009 zaprasza Agencja Joytown.* * * * *Artykuły związane tematycznie z festiwalem Hip Hop Kemp 2009, jakie znajdziecie na AxunArts.pl:

NEWSY

MEDIA (mp3, video, foto)

GWIAZDY TEGOROCZNEGO KEMPU

RECENZJE PŁYT