Koncert: „Pod wspólnym niebem” (3.06.2016 r., Toruń)

W piątek, 3 czerwca 2016 roku, rozpocznie się Święto Województwa Kujawsko–Pomorskiego, które potrwa dziewięć dni. Na dzień dobry odbędzie się koncert, którego gwiazdami będą m.in. Tomasz Organek i Maciej Maleńczuk.

Maciej Maleńczuk będzie jedną z gwiazd koncertu „Pod wspólnym niebem”

Niebo będzie motywem przewodnim wszystkich wydarzeń tegorocznego Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Niebo to źródło kopernikańskiej kultury nowożytnego świata, a tym samym naturalny wybór tematu przewodniego Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, któremu przewodniczy w tym roku Toruń. Właśnie stąd Mikołaj Kopernik wstrzymał Niebo i Słońce, ruszając Ziemię. Mając nieustannie w pamięci osiągnięcie wybitnego astronoma, Święto Województwa rozpocznie koncert „Pod wspólnym niebem” pod opieką artystyczną Mariusza Lubomskiego. Zaproszeni artyści – Ewa Bem, Natalia Kukulska, Maja Kleszcz, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek i Domowe Melodie – zaśpiewają piosenki, które nawiązują do sfer niebieskich. W trakcie występu wokalistom będzie towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Bartosza Staszkiewicza oraz muzycy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się 3 czerwca 2016 roku na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, a poprowadzi go Rafał Bryndal.

Intrygującą ciekawostką muzyczną będzie Defilada Sił Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod opieką projektu Rebel Babel. Ideą defilady jest połączenie świata muzycznych amatorów i zawodowców w formie widowiskowych koncertów, happeningów i fleszmobów. W paradzie wezmą udział regionalne orkiestry dęte, które wystąpią drugiego dnia Święta Województwa na toruńskiej starówce. Defiladą pokieruje zdobywca Paszportu Polityki Łukasz „L.U.C” Rostkowski.

W piątek rozpocznie się także Regionalna Fiesta Balonowa, która zmieni Toruń na kilka dni w polskie centrum lotów balonowych. W fieście weźmie udział dwanaście kilkuosobowych ekip. W ramach wydarzenia przewidziano pięć startów do lotów w konkurencjach konkursowych, o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Najbardziej spektakularnym elementem programu będzie Nocny Pokaz Balonów połączony z maksymalnym rozświetleniem balonu za pomocą palnika tak, aby jarzył się jak żarówka. Pokazowi będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo. Dla uczestników Święta przewidziano także możliwość przelotu balonem, a także prezentację niezwykłego balonu sprowadzanego prosto z Malezji w kształcie żaby.

Oprócz muzycznych wydarzeń, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą mieli okazję obejrzeć mobilną wystawę toruńskiej Galerii Rusz „Lubimy tu być razem” oraz wspólnie stworzyć mural „Razem” symbolizujący integrację regionu i współpracę. Joanna Górska oraz Rafał Góralski pojawią się w: Bydgoszczy, Włocławku, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Wąbrzeźnie, Chełmnie, Koronowie, Nakle nad Notecią̨ i Rypinie. Wystawie będzie towarzyszył happening “Co nas cieszy i zachwyca?”.

Plakat promujący wydarzenie (foto: materiały prasowe)

Na zakończenie Święta Województwa, w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej, odbędzie się ASTRO FESTIWAL. Wydarzenie pod hasłem „Dotknij planet” będzie skoncentrowane wokół teleskopowej obserwacji Jowisza, Marsa i Saturna, które tego dnia znajdą się w dogodnej pozycji do podglądania. 11 czerwca na Wyspie stanie największy mobilny teleskop w Polsce służący do obserwacji Słońca. Oprócz tego naukowcy zadbają o atrakcyjne pokazy, doświadczenia i eksperymenty. (materiały prasowe)

„Pod wspólnym niebem”
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki (Al. Solidarności 3, Toruń), scena plenerowa
Start: godzina 20:00
Wejściówki do zdobycia w mediach lokalnych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.