Art Fest 2010 – konferencja prasowa

W piątek, 19 listopada, w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie, w godzinach przedpołudniowych, odbyła się konferencja prasowa związana z siódmą już edycją tarnowskiego festiwalu sztuki Art Fest 2010. Obecni byli na niej przedstawiciele organizatorów przedsięwzięcia, tarnowskie media oraz my – AxunArts.pl.

Na spotkaniu z mediami, dokładnie na tydzień przed rozpoczęciem tegorocznej edycji festiwalu (przypominam: 26.11 br.; natomiast cały Art Fest potrwa do 11.12), obecni byli przedstawiciele instytucji organizujących przedsięwzięcie kulturalne: Ewa Łączyńska-Widz (zastępca dyrektora Galerii BWA), Agnieszka Kawa (dyrektor Centrum Sztuki Mościce) oraz Marcin Sobczyk (dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnów).

Na konferencji przedstawiony został ostateczny, oficjalny program imprezy: od rozpoczynającej całość wystawy fotografii grupy artystycznej „Łódź Kaliska” począwszy, przez promocję książki z poezjami Dariusza Bugalskiego, a na warsztatach dziennikarskich i fotograficznych kończąc. Dużo czasu poświęcono także zaprezentowaniu największej gwiazdy tegorocznego festiwalu, jaką niewątpliwie jest zespół Giulia y Los Tellarini. To będzie wyjątkowa rzecz – powiedziała dyrektor CSM, pani Agnieszka Kawa. – Myślę, że przy wszystkich edycjach Art Festu, które mamy już za sobą, to będzie największa gwiazda w historii. Giulia y Los Tellarini koncertują bardzo rzadko, ale na nasze zaproszenie odpowiedzieli.

Art Fest, jak na festiwal sztuki przystało, ma również w planie uczczenie kończącego się powoli Roku Chopinowskiego. W ramach obchodów tarnowska publika będzie mogła zobaczyć fotografie autorstwa Tomka Sikory. Jak przekonywała pani Ewa Łączyńska-Widz, „Nostalgia Chopina” to bardzo obszerny cykl impresjonistycznych fotografii, inspirowanych Chopinem, które po prostu trzeba zobaczyć. Na zakończenie cyklu listopadowo-grudniowych imprez, w Centrum Sztuki Mościcie wystąpi grupa Motion Trio, która zaprezentuje własne interpretacje muzycznych kompozycji wybitnego polskiego pianisty.

Jak przekonywała Agnieszka Kawa, organizacja tego typu przedsięwzięcia kulturalnego, w skład którego wchodzą różne rodzaje sztuki, jak chociażby muzyka, fotografia i teatr, nie jest wcale łatwa – Trudno robi się takie rzeczy, jak festiwal. Są to kosztowne przedsięwzięcia, nad którymi pracuje się właściwie cały rok, próbując zdobyć fundusze na różnych poziomach ministerialnych. Dzięki temu, że to już siódma edycja Art Festu, walka o dotacje była jednak łatwiejsza niż wcześniej. – Festiwal zaczyna mieć rozpoznawalną markę i o wiele łatwiej przez to jest nam rozmawiać z ludźmi, którzy mają pieniądze – zakończyła dyrektor Centrum Sztuki Mościce, dziękując jednocześnie sponsorom i Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Tarnów za okazaną pomoc.

O tegorocznym Art Feście na łamach AxunArts pisaliśmy już pod koniec października. Zapraszamy do sprawdzenia programu festiwalu oraz krótką fotorelacji z konferencji prasowej. Autorem zdjęć jest Marcin Janik.

Ewa Łączyńska-Widz (zastępca dyrektora Galerii BWA)

Od lewej: Ewa Łączyńska-Widz, Agnieszka Kawa i Marcin Sobczyk

Ewa Łączyńska-Widz

Od lewej: Ewa Łączyńska-Widz, Agnieszka Kawa i Marcin Sobczyk

Ewa Łączyńska-Widz w ogniu pytań

Agnieszka Kawa (dyrektor Centrum Sztuki Mościce)

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.