Liroy – L’Nińo vol. 1.

Intro daje nam nadzieje – Liroy mówi, żeby zrobić coś nowego. Miło, biorąc pod uwagę, że L powtarza się na swoich płytach używając często bardzo podobnych rymów i stwierdzeń. Jednak nie mógł się pozbawić kolejnego nawiązania – chociażby do słów “skubidu”. Ale to w końcu “ten skurwiel co zaszczepił mi rapa” – ja mu wybaczam.

Zresztą płyta jest naprawdę dobra o ile ktoś lubi taki chuligański rap dla biednych (zaraz się pojawią takie głosy). No ale czy nasz polski rap nie jest wogóle wersją dla biednych? No właśnie, to jak już mamy jedną kwestię wyjaśnioną to przejdę dalej.

Na płycie znane już sprzed dobrego roku “My to robimy tak”, “Kiedyś przyjdzie taki dzień” czy “Wykompe Ci Matkie”. Ten ostatni śmieszy chyba najbardziej zagorzałych przeciwników Liroy’a – oczywiście wszystkie reakcje na plus.

Co jeszcze? Jak to w stylu Liroy’a – jeden wolniejszy, klimatyczny kawałek. Tym razem padło na “W biegu”, gdzie na wokalach udzieliła się Ania Dąbrowska. Naprawdę ciekawy track. Urbaniak też dołożył tu swoje 3 grosze, co dało bardzo dobry efekt. Liczę na singiel i klip w przyszłości. Praktycznie w każdym kawałku gość. A to Onil, a to Red, a to Lordz Of Brooklyn. Ale wiecie, co się mówi jak ktoś dużo gości zaprasza… No właśnie.

Cały materiał kończy kawałek oznajmiający nam i tyułem i treścią, że “To dopiero początek” i należy się spodziewać kolejnych części “L’Nińo”. Ja czekam, bo po vol.1 jestem “na tak”.

I pozwolicie, że zakończe cytując fragment kawałka: “i przestań pierdolić i podnieś w górę ręce!”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.